A CD Projekt Red végre megerősítette, hogy dolgozik a Cyberpunk 2077 régóta várt folytatásán. A „Project Orion” munkacímen futó játék a fejlesztők szerint egy sokkal ambiciózusabb, új alapokra helyezett élményt kínál majd. Bár hivatalos megjelenési dátumot még nem közöltek, néhány kulcsfontosságú információ már most kiszivárgott.
A fejlesztés korai szakaszában vagyunk, de a rajongók figyelmét máris sikerült felkelteni. Egy új város bevezetése, valamint a technológiai váltás az Unreal Engine 5-re hatalmas előrelépést ígér. Ráadásul maga Mike Pondsmith, a Cyberpunk asztali szerepjáték atyja is megszólalt a projekttel kapcsolatban.
Egy újabb sötét jövőkép rajzolódik ki a horizonton, ahol a Night City után most egy új metropolisz kerülhet a középpontba. A fejlesztők célja, hogy még mélyebbre ássanak a dystópikus világ erkölcsi és társadalmi kérdéseiben.
Új város, új veszélyek
A Project Orion egyik legnagyobb újdonsága, hogy a történet már nem kizárólag Night City falai között játszódik majd. A játékhoz egy új város is készül, amelyet Mike Pondsmith úgy jellemzett, mint „Chicago, ami elromlott”.
Ez az új helyszín stílusában élesen elkülönül Night City neonfényes, Blade Runner-hangulatú látványvilágától. Sokkal sötétebb, komorabb környezetre számíthatunk, amely a világégések utáni romokból épül újjá – vagy épp roskad össze még jobban.
Pondsmith hangsúlyozta, hogy bár nem feltétlenül a szó szoros értelmében vett Chicagóról van szó, a város történelme és a háttérfolyamatok alapján erre lehet következtetni. A gazdasági összeomlás, a céges háborúk és a bio-járványok egyaránt jelen lehetnek a játék világában, tovább mélyítve a Cyberpunk-univerzum rétegzettségét.
Technológiai váltás új korszakot nyithat
A CD Projekt Red megerősítette, hogy a Project Orion teljes egészében az Unreal Engine 5 motorra épül. Ez nem csupán vizuális újításokat jelent, hanem egy teljesen újfajta játékmenet lehetőségét is.
Az új motor lehetővé teszi az élethűbb karaktermodellek, a dinamikusabb városi környezet és a realisztikusabb fizika integrálását. A fejlesztők célja, hogy ne csak grafikailag, hanem játékmenet szempontjából is szintet lépjenek.
Ez a döntés azért is fontos, mert a Cyberpunk 2077 rajtja körüli technikai problémák miatt sok játékos bizalmát el kellett nyerniük. Az új technológia most esélyt adhat arra, hogy a fejlesztőcsapat végre maradéktalanul megvalósítsa eredeti elképzeléseit.
Mike Pondsmith visszatér, de más szerepben
Bár Pondsmith az első játék készítésében szorosabban vett részt, most inkább tanácsadói szerepben tűnik fel. A fejlesztők már megmutatták neki a Project Orion első forgatókönyveit, és visszajelzést is adott az irányvonalról.
Kijelentette, hogy bár a projektet nem ő vezeti, nagyon lelkes az új történet és a világépítés miatt. Úgy véli, hogy az új város megfelelő módon bővítheti a franchise-t, miközben hű marad az eredeti Cyberpunk-szellemiséghez.
Egy ilyen formátumú együttműködés lehetővé teszi, hogy a fejlesztők nagyobb kreatív szabadsággal dolgozzanak, miközben a Cyberpunk alapfilozófiája továbbra is érvényesül. Pondsmith jelenléte garancia lehet arra, hogy a történet továbbra is hiteles és összetett marad.
A CD Projekt Red ambiciózus tervei
A Project Orion fejlesztését két külön stúdió, a bostoni és a vancouveri részleg végzi. Ez az első alkalom, hogy a CD Projekt Red teljes értékű nemzetközi együttműködésbe kezd, ami jól mutatja, mennyire komolyan veszik a folytatást.
A cél egy olyan játék elkészítése, amely nem csupán technikailag, hanem tartalmilag is mélyebb és hosszabb távon is fenntartható élményt nyújt. A projekt jelenleg még csak a fejlesztés korai fázisában jár, így a megjelenésig még évek is eltelhetnek, de az irány biztatónak tűnik.
A stúdió nem titkolt célja, hogy a Project Orion legyen az, ami végleg megerősíti a Cyberpunk helyét a legnagyobb játékfranchise-ok között. Ez már nem csak egy videojáték, hanem egy komplett univerzum alapköve lehet.

Bár egyelőre kevés konkrétum áll rendelkezésre, egyre több jel utal arra, hogy a Project Orion a Cyberpunk világának következő nagy mérföldköve lesz. Az új város, az új motor és a kreatív csapat együttműködése mind azt ígérik, hogy a rajongók nem fognak csalódni.
Könnyen elképzelhető, hogy a játék egy nyílt világú, többféle végkifejletet kínáló narratívával rendelkezik majd, ahol a döntések valóban számítanak. Az is valószínű, hogy a fejlesztők tanultak a Cyberpunk 2077 hibáiból, és sokkal stabilabb alapokkal vágnak neki az új projektnek.
A Project Orion tehát nemcsak egy játék folytatása lesz, hanem egyfajta újraindítás is. Egy olyan alkotás, amely végre beteljesítheti mindazt, amit a rajongók a kezdetektől vártak ettől az univerzumtól.
Ez is érdekelhet
A Sega ingyenessé tette a klasszikus játékokat, de hamarosan törli őket!
A Beat Saber visszavonul a PlayStationről és ezzel komoly jelet küld a VR jövőjéről
A Bungie szerint még nincs vége a Marathon játéknak, de A fejlesztése teljesen leállt
Öt év után megerősítette az Ubisoft, hogy nem állt le a Prince of Persia: The Sands of Time feldolgozása
A The Witcher 4 fejlesztője elárulta, miért okoz komoly gondot az Xbox Series S
Mini-játékokkal és többjátékos móddal tér vissza a legendás Snake Eater
Az FBC Firebreak lehet a nyár egyik legkaotikusabb és legszórakoztatóbb játéka
A Júniusi PS Plus játékdömping sok feszültséggel, vadászattal és nosztalgiával érkezik
Xbox-ra is megérkezett a final fantasy 16!
A Netflix kizárólagosság után új platformokon is elérhető lesz a Monument Valley 3!