A Insomniac lerántja a leplet a Marvel Wolverine játék X-Men kapcsolatáról

A Insomniac lerántja a leplet a Marvel Wolverine játék X-Men kapcsolatáról

Logan, a Farkas, ikonikus figura a képregények világában, de a karakter szinte elválaszthatatlan az X-Men csapatától. Ezért teljesen természetes, hogy a rajongók izgatottan találgatják, vajon a mutánkülönítmény hogyan jelenik meg a Marvel’s Wolverine című játékban, főleg, hogy az eddigi két előzetesben is láthattunk néhány ismerős arcot. A legfrissebb információk azonban egyértelművé tették, hogy a készítők más utat választottak, és a játékbeli James „Logan” Howlett nem csatlakozik a legendás mutánscsapathoz.

Marcus Smith kreatív igazgató a Variety-nek adott interjújában nyíltan kijelentette, hogy az X-Men „nem létezik” a játék világában. A stúdió célja az volt, hogy saját, önálló történetet meséljen el, amihez a döntéshez hozzátartozott az X-Men teljes elhagyása is. Logan azonban így sem marad magányos farkas, hiszen egy másik csapat tagjaként indul útnak.

„Az X-Men nincs a játékunkban, és a történet ott kezdődik, hogy Logan már egy ideje aktív” – mondta Smith. „Egy Team X nevű csapat tagja volt, akik mutánsokból állnak, és világszerte más, veszélyben lévő mutánsokat mentenek meg. A mi világunkban a mutánsok nem igazán ismertek, ezért többnyire rejtőzködnek, mert nagyon kiszolgáltatottak. Az előzetesünkben Logan olyan mutánsokat üldöz, akiket a Reaverek, kibernetikusan továbbfejlesztett zsoldosok raboltak el, és ekkor találkozik egy másik mutánssal, aki szintén megpróbálja megmenteni őket – ez az a pont, ahol útjai kereszteződnek Jean Greyjel.”

A Marvel’s Wolverine saját csapatot kap

A Team X talán kevésbé ismert, mint az X-Men, de a koncepció más alkotásokban is felbukkant, például a 2009-es, X-Men kezdetek: Farkas című filmben is. Ez a CIA által támogatott munkacsoport a Weapon Plus programhoz kapcsolódik, amelynek célja szuperkatonák létrehozása volt. A Team X különböző változataiban olyan karakterek tűntek fel, mint Farkasfog, Vole, Maverick, Kestrel, Silver Fox, Mastodon, Arthur Barrington őrnagy és Wildcat, természetesen Farkas mellett. Fontos, hogy ezt a csapatot ne keverjük össze az X-Force-szal, amely szintén egy „X” betűs csapat, és amelyben szintén feltűnt néha Farkas, és amely a 2018-as Deadpool 2-ben kapott komikus szerepet.

Mike Daly rendező csatlakozott Smith gondolataihoz, és elmondta, hogy a stúdió elsősorban a karmokkal rendelkező hősre kívánt koncentrálni. „Egy ikonikus Marvel-karakterekből álló szereplőgárdát akartunk életre kelteni, de a legfontosabb az volt, hogy a történet teljes mértékben és mélyen Wolverine-ről szóljon” – magyarázta Daly. „Tehát nem igazán szól másról, mint Logan történetének elmeséléséről, és azoknak a karaktereknek a bevonásáról, akik ezt támogatják és életre keltik.”

A játékot végül is Marvel’s Wolverine-nek hívják, így teljesen logikus, hogy az Insomniac Games a karakterre összpontosít. A stúdió három Marvel’s Spider-Man játéka is viszonylag szűk körben, a pókhálószövőre fókuszált, és csak itt-ott utalt a Bosszúállókra. Bár az Insomniac jelenleg nem beszél az X-Menről, egy 2023 végi nagy adatszivárgásból kiderült, hogy a stúdió tervez egy X-Men játékot is, amelyet 2030-ra időzítettek. Ugyanez a dokumentum a Marvel’s Wolverine-t 2026 végére datálta, ami egy jelentős csúszás nélkül pontosnak tűnik. Persze a tervek változhatnak, hiszen ugyanezen a naptáron szerepelt egy 2025-re tervezett Venom-játék is, amely soha nem valósult meg, és még csak be sem jelentették.



© Sony Interactive Entertainment

Forrás: ComicBook.com ↗̱