Ha a Dragon Age sorozat remastereire vársz, jobb, ha nem fogod vissza a lélegzetedet. A remasterek és az újragondolt játékok manapság szinte az iparág gerincét képezik. Ezekkel felmérhetik a rajongók érdeklődését egy alvó franchise iránt, lehetőséget adnak a fejlesztőknek, hogy új ötleteket próbáljanak ki anélkül, hogy az eredeti játék korlátai közé kellene szorulniuk, és persze hatalmas bevételt hoznak, hiszen a rajongók szeretnek visszatérni a kedvenc játékaikhoz. A Mafia remake például egyértelművé tette, hogy a történetvezérelt, lineáris bűnügyi játékok iránt még mindig van igény, és ez vezetett oda, hogy a 2K a Mafia 4 helyett a Mafia The Old Country-t választotta, egy hatalmas nyílt világ helyett.
Azonban ezek a remasterek és remakek jelentős költségekkel járhatnak, attól függően, mennyi erőfeszítést akarnak belefektetni a stúdiók. A nagyobb játékok esetében a rajongók elvárásai is magasak, és mindenki azt szeretné, hogy a kedvenc címük modernizált változatát kapja meg. Ha ez nem sikerül, akkor olyan katasztrófa történhet, mint a GTA trilógia esetében, amelyet a kiadáskor mindenki leszólt, nemcsak a rengeteg hibáért, hanem azért is, mert a vizuális stílusa rosszabb volt, mint az eredeti játékoké, ami felháborította a rajongókat.
Ennek ellenére még mindig rengeteg klasszikus játék van, amelyet a rajongók szívesen látnának felújított formában. Az RPG rajongók régóta várják, hogy a Dragon Age sorozat valamelyik részét újra kiadják, különösen most, hogy a franchise már 15 éves. Sajnos, erre kevés az esély. Mark Darrah, a BioWare korábbi producere egy interjúban elmondta, hogy szerinte az EA-nak remasterelnie kellene az első három Dragon Age játékot, de nem hiszi, hogy ez meg is történik. Említette, hogy felvetették a trilógia újrakiadásának ötletét, de ez nyilvánvalóan nem valósult meg. Azt is hozzátette, hogy a remake helyett a remaster lenne a jobb választás, hogy így indítsák újra a franchise-ot.
A Dragon Age remasterek kilátástalansága
Darrah elmondta, hogy az EA láthatóan ellenzi a remastereket, és nem szeretné a múltba tekinteni. Ugyanakkor úgy véli, hogy a Dragon Age sokkal nehezebb feladat, mint a Mass Effect, hiszen utóbbi az Unreal Engine-t használja, és más technikai előnyökkel is rendelkezik. A Dragon Age Origins visszahozásának ötlete is felmerült különböző formákban, de egyik sem valósult meg. A Mass Effect trilógia ugyan megkapta a remastert, de nem világos, hogy ez bármilyen alapot szolgáltatott volna a Mass Effect 4 számára, vagy csupán csak azért, hogy a modern hardvereken is játszható legyen. A Mass Effect emellett kereskedelmileg is sokkal sikeresebb, így az EA számára könnyebb döntés volt.
A Dragon Age franchise jövője bizonytalan, de ha folytatódik is, valószínűleg csak jóval később. Az EA legjobb megoldása talán egy teljes reboot lenne, de ezt még meg kell várnunk. A sorozat kulcsfontosságú tagjai már elhagyták a stúdiót, és úgy tűnik, hogy az EA sem nagyon érdeklődik a márka iránt a The Veilguard után. Talán a por leülepedése után még változhat a helyzet.
Mindezek ellenére a rajongók továbbra is reménykednek, hogy valamikor a jövőben újra találkozhatnak a Dragon Age világával. Addig is maradnak az emlékek, és persze az eredeti játékok, amelyek továbbra is elérhetők a régi platformokon. Ki tudja, talán egy nap mégis megvalósul egy remaster, vagy akár egy teljesen új rész, ami új életet lehel a franchise-ba.
Forrás: ComicBook.com ↗̱

EA











Ez is érdekelhet
A The Guild Europa 1410 középkori stratégiai reboot, amely a Kingdom Come aprólékos társasjáték-változatára emlékeztet
A verekedős játékok 5 legnagyobb visszatérése amiért tényleg érdemes volt várni
A Copa City édes és izzasztó káoszba sodorja a városépítést és a focidrukker-seregek irányítását
A The Planet Crafter erőszakmentes túlélésre hív PS5-ön július 21-től
Az Assassin’s Creed Shadows Domains mód és a végső küldetés is érkezik június 16-án
A Compulsion Games bezárásával indul az Xbox nagy reset-je
A Halo Campaign Evolved harmadik személyű nézete forradalmasítja a klasszikus FPS élményt
A többjátékos Gwent a The Witcher 3-hoz megérkezett, és a győztesek lovagolhatnak a veszteseken
A Dead by Daylight 2 helyett teljes grafikai ráncfelvarrást kap a tízéves játék
A Monster Hunter Wilds Ascendance még több szörnyet hozhat, mint gondolnád